Україна та США укладають угоду про спільну розробку корисних копалин: новий етап економічної співпраці, – Bloomberg

Поділитися:

Україна та Сполучені Штати Америки досягли домовленості про спільну розробку найважливіших корисних копалин, включаючи нафту та газ. За повідомленням джерел, знайомих із ситуацією, цей крок розглядається Білим домом як перший етап у напрямку досягнення перемир’я з Росією.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Очікується, що Кабінет міністрів України рекомендує підписати угоду вже у середу. Президент США Дональд Трамп активно закликав президента України Володимира Зеленського прийняти угоду, яку вперше представив міністр фінансів Скотт Бессент під час візиту до Києва на початку лютого. Однак, на початкових етапах переговорів Зеленський відхилив цю пропозицію через відсутність гарантій безпеки.

Попередня угода про корисні копалини не включає конкретних гарантій безпеки, але представники США запевняють, що тісні економічні зв’язки між країнами створять своєрідний щит безпеки. Після підписання угоди, деталі будуть допрацьовані пізніше.

Ця угода може допомогти Трампу заручитися підтримкою його прихильників щодо подальшої допомоги Україні, особливо якщо Конгрес буде змушений схвалити додаткові заходи, оскільки переговори з Росією тривають. Україна продовжує покладатися на США та європейських союзників для постачання зброї та боєприпасів.

Варто відзначити, що Трамп висловив бажання отримати еквівалент 500 мільярдів доларів у вигляді рідкісноземельних елементів, які використовуються у високоміцних магнітах. Проте Україна не має значних запасів рідкоземельних порід, які були б визнані на міжнародному рівні як економічно вигідні.

Окрім рідкісноземельних металів, Україна має кілька важливих родовищ мінералів, таких як титан і галій. Втім, їхні запаси навряд чи задовольнять економічні очікування Трампа. Навіть за наявності життєздатних родовищ, більшість країн змушені відправляти рідкоземельні елементи на переробку до Китаю, який домінує у цій галузі.

Нагадаємо, Україна відмовилася від вимог США щодо створення Фонду корисних копалин на суму 500 мільярдів доларів, який повинен був стати частиною угоди про надання Вашингтону доступу до мінеральних ресурсів країни. Українські чиновники стверджують, що фактична сума допомоги США набагато менша – близько 90 мільярдів доларів.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Квітня 2025 року - 16:39
BROCARD зробив ще один крок до омніканальності – компанія запустила...
25 Квітня 2025 року - 18:10
Верховна Рада України розглядає законопроєкт, який передбачає створення додаткових можливостей...
25 Квітня 2025 року - 11:52
6 травня 2025 року відбудеться безкоштовна онлайн-конференція “AI для бізнесу...
24 Квітня 2025 року - 11:32
У квітні 2025 року літературний світ пульсує новими тенденціями, де...
undefined