Податковий комітет ВР продовжує підготовку до розгляду в другому читанні законопроєкту № 8401, який з-поміж іншого скасовує спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2%. Цей закон мав розпочати працювати з 1 липня, але депутати затягли його розгляд. Одна з причин – численні поправки щодо відновлення перевірок бізнесу.
Як повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев, робоча група засідала 19 червня майже 7 годин. Найскладніше й найболючіше питання – поновлення перевірок. «У мене в самого багато застережень. Але мені здається, що нам вдалося знайти критерії, які оберігають сумлінний бізнес від проведення перевірок», – написав нардеп.
Перевірки загрожують бізнесам, у яких:
- рівень сплати податку на прибуток на 50%нижчий і більший, ніж середній у галузі;
- рівень сплати ПДВ на 50% нижчий і більший, ніж середній у галузі;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більш як у 2 рази;
- заробітна плата нарахована/виплачена податковим агентом є меншою за середню по регіону у відповідній галузі;
- загальна сума витрат на підприємницьку діяльність складає 75% і більше загальнорічного оподатковуваного доходу за умови, що сума задекларованого доходу становить 10 млн грн і більше.
Такі показники розраховуються за підсумками 2021 року.
Щодо питання застосування РРО, то підтримали позицію малого торгового бізнесу щодо необхідності спрощення форми чека та зменшення штрафів.
Також погодили редакцію пункту, у якому йдеться про збереження мораторію на перевірки для прифронтових територій.
«З-поміж іншого внесли норми про продовження строків реєстрації волонтерів і уточнили норми переходу з 2% для платників ПДВ, – написав Гетманцев. – Робота триває, але точно вже бачимо світло наприкінці тунелю».
Декількома днями раніше він звернувся до підприємців – платників 2% податку: «Цього місяця не варто терміново подавати заяву про перехід на третю групу єдиного податку. Ні якщо ви щойно зареєстрували ФОП, ні якщо ви були на 5% раніше. Після набуття чинності законопроєктом № 8401 ви зможете перейти на будь-яку зручну групу єдиного податку».
Нагадаємо, Національний банк розпочинав оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану банківського сектора.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!