Ринок облігацій США нарешті демонструє ознаки стабілізації після двомісячного розпродажу. Інвестори починають активно купувати облігації щоразу, коли дохідність досягає нових піків.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Перемога Дональда Трампа на президентських виборах, стійке підвищення інфляції та стабільні економічні дані різко підштовхнули дохідність 10-річних казначейських облігацій із середини вересня. Після того, як глобальний контрольний показник перевищив 4,5% 15 листопада, він швидко змінив курс на тлі хвилі великих покупок і з тих пір не перевищував цей рівень. Прибутковість десятирічних облігацій закрилася в п’ятницю на рівні 4,4%, що на 3 базисних пункти менше, ніж закриття попереднього тижня.
Менеджери фондів у Pacific Investment Management Co. зазначають, що прибутковість казначейства, що перевищує 4%, є привабливою. Враховуючи те, що борг федерального уряду зараз загалом рухається в протилежному напрямку до цін на акції, він також почав виконувати свою традиційну роль хеджування від падіння фондового ринку.
Казначейські зобов’язання є «активом із дуже низькою волатильністю та високою прибутковістю», — сказала Ерін Браун з Pimco в інтерв’ю Bloomberg Television. Вона додала, що якби прибутковість 10-річних зобов’язань знову зросла до 5%, вона «справді зацікавилася б більш агресивними покупками».
Останні два місяці знаменують ще одну бурхливу зміну на ринку облігацій, який не виправдав очікувань, що він підніметься, коли ФРС почне знижувати процентні ставки. Натомість після першого кроку центрального банку у вересні прибутковість зросла, оскільки сильна економіка та перемога Трампа змусили трейдерів переналаштувати, наскільки далеко це зайде.
У п’ятницю Трамп висунув Скотта Бессента, який керує макрохедж-фондом Key Square Group, наступним міністром фінансів США. Бессент, якого дехто на Уолл-стріт вважає «фіскальним яструбом», відіграватиме ключову роль у нагляді за величезним продажем боргів уряду. Він поставив під сумнів управління фінансуванням федерального боргу президентом Джо Байденом і розкритикував центральний банк США за значне зниження процентної ставки у вересні.
Нагадаємо, деякі країни-члени Європейського Союзу закликають блок терміново співпрацювати з перехідною командою Дональда Трампа, щоб уникнути зривів і загострення напруженості з найбільшим торговим партнером.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!