Рекордний видобуток нафти та газу за президента Джо Байдена дозволив США плавно перейти до більш чистої енергії та боротися зі зміною клімату без підвищення цін, заявив у середу головний радник Білого дому Алі Заїді. Підхід адміністрації до скорочення викидів парникових газів полягав у забезпеченні доступності енергії для попиту, який існує сьогодні на ринку, без потрясінь та підвищення цін.
Байден визначив пріоритетні витрати та політику, щоб сприяти переходу на джерела енергії з низьким і нульовим рівнем викидів, залучивши рекордні інвестиції в цей сектор. У той же час внутрішній видобуток нафти і газу зріс до рекордного рівня, зробивши США найбільшим виробником у світі.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“,
Заїді припустив, що це не рекорд, від якого можна бігти, навіть на кліматичних переговорах ООН через рік після того, як країни зобов’язалися відмовитися від викопного палива. Він наголосив, що немає значення, яким є ваш енергетичний баланс сьогодні — ми всі можемо подолати відстань і дістатися туди, утримуючи 1,5 градуса в межах досяжності.
Заїді та інші офіційні особи США працюють над тим, щоб запевнити іноземних лідерів у тому, що довгостроковий кліматичний прогрес країни не буде похитнутий, незважаючи на обіцянки новообраного президента Дональда Трампа знову вивести країну з Паризької угоди та скасувати правила, важливі для досягнення національних зобов’язань щодо скорочення викидів вуглецю.
Заїді стверджував, що побудова політичної економії навколо інвестицій у чисту енергію в США допоможе забезпечити довговічність перехідного періоду в країні, наполягаючи на тому, що наш імпульс тут є незворотнім. За його словами, цю траєкторію сформували трильйони доларів приватних інвестицій і капіталомістких проектів, що будуються по всій країні. Приватний сектор, робоча сила та промисловість зосереджені на тому, щоб скористатися цією можливістю, і США продовжуватимуть поспішати це робити.
В окремому інтерв’ю Bloomberg Заїді висловив занепокоєння щодо здатності США підтримати ренесанс виробництва, який почався за останні кілька років. Він зазначив, що федеральна політика є надзвичайно важливою для інкубації нарощування промислового потенціалу, і в кількох ключових сферах ми можемо відступити, якщо змінити політику.
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон попередив, що Європа ризикує бути розділеною економічною політикою Дональда Трампа та бути втягнутою в одночасну торгову війну з Вашингтоном і Пекіном.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!