ОПЕК+ продовжить захист цін на нафту ще на рік, – Bloomberg

Поділитися:

ОПЕК+ усвідомлює, що її місія із захисту цін на нафту затягнеться набагато довше, ніж очікувалося.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

На онлайн-зустрічі в четвер група під керівництвом Саудівської Аравії та Росії втретє домовилася відкласти відновлення зупиненого виробництва та сповільнити його. Група поступово скорочуватиме поточні обмеження з квітня 2025 року до вересня 2026 року — на цілий рік пізніше, ніж планувалося спочатку.

Затягнутий процес відображає обмежені можливості ОПЕК+ на тлі падіння попиту на нафту в Китаї та стрімкого зростання поставок по всій Америці. Картель має мало можливостей відновити поставки, припинені на ринку з 2022 року.

“ОПЕК+ визнала, що наступного року немає можливості повертати барелі”, — сказав Хорхе Леон, аналітик Rystad Energy A/S, який раніше працював у секретаріаті ОПЕК. “Група виграє час”.

Це суттєва зміна порівняно з останньою зустріччю ОПЕК+ у червні, коли альянс був упевнений, що зможе почати відновлювати значну частину видобутку, який раніше простоював. Виробники окреслили дорожню карту для відновлення виробництва 2,2 мільйона барелів на день щомісячними траншами, починаючи з жовтня.

Але ситуація на нафтовому ринку незабаром змінилася. Попит скорочувався протягом шести місяців поспіль у найбільшому споживачі — Китаї, тоді як виробництво в США досягло нових максимумів, а хвиля свіжої пропозиції прийшла з Бразилії, Канади та Гайани.

Ціни на нафту — джерело економічного життя членів ОПЕК+ — впали на 18% з початку липня до 72 доларів за барель у Лондоні. Citigroup Inc. і JPMorgan Chase & Co. прогнозують, що наступного року ціна на нафту продовжуватиме падати до 60 доларів.

Це створює фінансову загрозу для членів, як Саудівська Аравія, які вже були змушені скоротити витрати на щедрі плани економічної трансформації. Союзник на ринку нафти, президент Росії Володимир Путін, шукає доходів, щоб продовжувати війну з Україною.

Демонструючи рішучість, альянс заявив, що ще один набір квот, які обмежують видобуток у ширшій групі, буде продовжено до кінця 2026 року.

Навіть Об’єднані Арабські Емірати, які наполегливо лобіювали поетапне введення нових виробничих потужностей на 300 000 барелів на день, погодилися відкласти та сповільнити це збільшення.

Проте всі ці поступки все ще можуть не підтримати ціни на сиру нафту, які мало відреагували на рішення в четвер.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2025 році глобальні ринки зіткнуться з надлишком у 1 мільйон барелів на день, навіть якщо ОПЕК+ не додасть жодного бареля. Перспективи залишаються невтішними, оскільки перехід від викопного палива до електромобілів і відновлюваних джерел енергії набирає обертів.

Затримка “лише помірно пом’якшить затяжний профіцит у 2026 і 2027 роках”, – сказав Боб Макнеллі, засновник консультантської компанії Rapidan Energy Group і колишній чиновник Білого дому.

Нагадаємо, Chevron Corp. і Shell Plc ведуть переговори щодо участі в проекті збільшення експорту сирої нафти з перспективної сланцевої ділянки Vaca Muerta в Аргентині.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Квітня 2025 року - 22:18
Остання доповідь ООН наголошує на серйозних соціальних та психологічних наслідках...
5 Квітня 2025 року - 14:16
Видавництво «Ранок» уже 28 років спеціалізується на створенні...
3 Квітня 2025 року - 19:52
Національний банк України скасував обмеження у 150 тисяч гривень для...
3 Квітня 2025 року - 18:49
Рінат Ахметов, власник футбольного клубу "Шахтар", знову став найбагатшим українцем...
undefined