Німецька автомобільна промисловість переживає кризу. Продажі знижуються, а витрати на виробництво зростають, залишаючи Volkswagen AG, Mercedes-Benz Group AG і сотні виробників запчастин у небезпечному відставанні в переході на електромобілі.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий”.
Президент США Дональд Трамп погрожує запровадити 25% мита на імпорт сталі та алюмінію, що посилило напруженість у галузі. Керівники автомобільних компаній сподіваються, що недільні вибори створять новий уряд Німеччини, який полегшить їхню ситуацію.
Найбільша економіка Європи перебуває в розпалі промислового спаду, спричиненого домінуванням передового китайського виробництва та численними кризами — від пандемії до припинення поставок дешевого російського газу. Без нових стимулів Німеччина ризикує втратити десятки тисяч робочих місць у промисловості на користь країн з меншими витратами, які агресивно лобіюють інвестиції.
«Нам потрібен економічний поворот зараз», — заявила Хільдегард Мюллер, яка очолює автомобільне лобі Німеччини VDA. Наступний уряд, на її думку, має скоротити бюрократичну тяганину та прискорити зростання, щоб зробити Німеччину конкурентоспроможною.
Перспективи автомобільної промисловості Німеччини, яка становить близько 5% економіки та забезпечує роботою майже 780 000 осіб, є похмурими. Зараз автовиробники скорочують витрати, оновлюють портфоліо своїх продуктів і змінюють топ-менеджмент після того, як сильно постраждали від загострення конкуренції в Китаї та падіння попиту на електромобілі в Європі. Настрої досягли нового мінімуму.
Приблизно три з чотирьох автомобілів, виготовлених у Німеччині, відправляються за кордон, що робить автомобільну промисловість особливо вразливою до зростаючих торговельних бар’єрів. Рішення Трампа запровадити з наступного місяця 25% мита на імпорт сталі та алюмінію посилило напруженість, яка зростає після його повернення до Білого дому. Президент США також пригрозив штрафними санкціями Канаді та Мексиці, де розташовані заводи Volkswagen, BMW і Mercedes, а також Європейському Союзу. Мита на автомобілі можуть сягнути близько 25%, заявив Трамп у вівторок.
Керівники автомобільних компаній Німеччини неодноразово висловлювалися проти мит, у тому числі мит ЄС щодо китайських електромобілів. Головний виконавчий директор BMW Олівер Зіпсе на початку цього місяця назвав вільну торгівлю «одним із найважливіших факторів зростання та прогресу».
Високий попит у США на великі позашляховики та повільніший перехід до електромобілів робить це прибутковим ринком для BMW, Porsche та Mercedes, де продають свої високорентабельні моделі двигунів внутрішнього згоряння. Німецькі автовиробники керують кількома заводами в США, де вони виробляють автомобілі як для місцевих покупців, так і для експорту. Це означає, що наслідки торгової суперечки можуть погіршитися, якщо Європа застосує контрзаходи — сценарій, який виглядає все більш імовірним.
«Європа дасть відсіч», — сказала Bloomberg Television минулого тижня Бенедікт Лоу, стратег з капіталу BNP Paribas, додавши, що вона очікує, що переговори між Брюсселем і Вашингтоном затягнуться на деякий час.
Канцлер Олаф Шольц дав зрозуміти, що він готовий підтримати відповідь Європи. Керівництво розраховуватиме на християнського демократа Фрідріха Мерца, фаворита на зміну Шольцу, щоб досягти більш примирливого тону у разі обрання. Колишній голова наглядової ради німецького підрозділу Blackrock Inc., Мерц висловив більш оптимістичний погляд на Трампа, назвавши його «дуже передбачуваним лідером» із чіткою програмою.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Європейський Союз достатньо сильний, щоб протистояти будь-яким тарифним загрозам США, але він сподівається на домовленість, яка дозволить уникнути торгової війни.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!