У Китаї спостерігаються симптоми японської стагнації, включаючи падіння цін на нерухомість і скорочення експорту. Водночас процвітає сфера послуг та високотехнологічне виробництво.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Розбіжності призводять до суперечок між економістами, близькими до уряду, і політиками в Пекіні щодо того, чи потребує економіка додаткової підтримки, перетягування канату, яке, ймовірно, утримає зростання нижче його потенціалу.
Рік розпочався сприятливо: наприкінці 2022 року було скасовано суворі обмеження через коронавірус, що призвело до швидкого відновлення споживчих витрат і покращення ситуації на величезному ринку нерухомості. Але ривок не тривав довго. Офіційні дані, опубліковані минулого місяця, показали, що валовий внутрішній продукт у другому кварталі збільшився лише на 0,8% порівняно з першим. Інші дані свідчать про уповільнення зростання в липні.
Одна з причин розчарування: спад у сфері нерухомості, який почався у 2021 році у відповідь на дії уряду, спрямовані на обмеження фінансових ризиків і боргу, відновився у другому кварталі. У червні продажі житла впали на 18% порівняно з роком раніше, а житлове будівництво впало на 10%.
Це велика перешкода для зростання, враховуючи, що сектор нерухомості разом із пов’язаними видами діяльності, такими як виробництво сталі та меблів для дому, становить близько однієї п’ятої ВВП. Значне скорочення китайського експорту до Європи та США також вплинуло на показники у другому кварталі. З іншого боку, послуги різко зросли: витрати в барах і ресторанах зросли більш ніж на 20% порівняно з роком раніше, а кількість авіарейсів перевищила рівень до пандемії.
Нагадаємо, економіка єврозони повернулася до зростання, в той час як основний інфляційний тиск зберігався, що підтверджує перші аргументи для Європейського центрального банку знову підвищити процентні ставки.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!