У Верховній Раді визначились із питанням компенсації українцям, житло яких було зруйноване під час війни та залишилося під окупацією ворога.
Українцям, будинки яких були знищені під час повномасштабного вторгнення ЗС РФ та залишилися на тимчасово окупованих ворогом територіях, теж будуть видавати компенсацію. При цьому громадянам потрібно буде надати відповідні фото або відеодокази, повідомила в інтерв’ю “Радіо Свобода” нардеп та голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
За її словами, довести, що житло було зруйноване в ході війни можна різними способами.
“Є різні сучасні засоби – і фотозйомка, і фотоаерозйомка, різні роботи із супутниковими даними. Ми спілкувалися з фахівцями, не бачимо там жодної проблеми, щоб зафіксувати такі руйнування”, – розповіла Олена Шуляк.
Вона пояснила, що проблеми можуть виникнути, якщо у людей не залишилося документів на житло, проте це питання можна вирішити. Якщо люди купили будинок після 2013 року проблем не повинно бути, адже відтоді усі дані щодо власності нерухомості є онлайн.
Отримати копії документів можна буде за допомогою спеціальної комісії, яка подасть запити до різних відомств, реєстрів, місцевих рад щодо інформації про право власності на житло. Але якщо відповідну інформацію не виявлять – доведеться йти до суду та доводити своє право власності.
Компенсація за зруйноване житло: хто може отримати
У прийнятому ВРУ законопроєкті №7198 сказано, що компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло виплачуватимуть громадянам України, а саме:
- власникам пошкоджених/знищених квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків;
- замовникам будівництва, власникам спеціального майнового права або особам, які здійснили інвестування/фінансування в об’єкт житлового будівництва, який не був прийнятий в експлуатацію, але в якому на момент знищення/пошкодження були зведені несучі та зовнішні конструкції та щодо якого було отримано право на виконання будівельних робіт;
- членам житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього;
- спадкоємцям вищезгаданих категорій.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!