Відбулася наймасштабніша фінтех-подія Східної Європи — UAFIN.TECH 2022: reBuilding the Future

Поділитися:

16 грудня в режимі онлайн пройшла конференція UAFIN.TECH 2022. Цьогорічне гасло події “reBuilding the Future” підкреслює основний напрямок роботи конференції — обговорення стратегій відновлення економіки після нашої перемоги. На думку експертів, покращення інфраструктури цифрових фінансів, запровадження відкритого банкінгу та розвиток цифрової інфраструктури для МСБ стануть каталізаторами післявоєнного відновлення України, позаяк найкраще протистоять викликам війни.

«Попри масований ракетний обстріл України УАФІК вже вп’яте проводить конференцію UAFIN.TECH 2022. Це підкреслює мужність та незламність українського народу, який продовжує працювати над відбудовою нашого майбутнього. Українська фінтех-екосистема доводить, що їй не страшні ні ракети, ні відключення світла. Вся цифрова інфраструктура працює. І як результат — допомагає українцям розв’язати проблеми, які виникають в результаті повномасштабного вторгнення», — наголосив Ростислав Дюк, Голова Правління УАФІК.

«Цифрові фінансові послуги повинні допомагати бізнесу у цих складних умовах, наприклад, є потенціал у розвитку онлайн рішень при кредитуванні МСБ. Ми будемо підтримувати ініціативи, які сприятимуть тому, щоб підприємець міг у онлайн режимі розібратися в кредитних пропозиціях, отримати попередню оцінку можливої суми та строків кредитування, і навіть отримати рішення про видачу кредиту на основі онлайн поданих документів. При цьому має відбуватися належна оцінка кредитного ризику, тому попереду ще багато роботи», — зазначила під час свого виступу Юлія Вітка, заступниця керівника Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

«Ця конференція проходить у вирішальний момент для України, державних і приватних зацікавлених сторін та міжнародної спільноти, на тлі війни в Україні та численних інших глобальних криз, які виникли після закінчення пандемії. Незважаючи на це, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Група Світового банку продовжують надавати підтримку Україні, зокрема, у впровадженні реформ цифрових фінансових послуг та підтримці більш динамічної фінтех-екосистеми», — підкреслив Ганс Конінг, Global Chief Industry Specialist Digital Finance, IFC

В рамках конференції пройшло 5 панельних дискусій на такі теми: «Майбутнє фінансової регуляції», «Майбутнє банкінгу», «Майбутнє платежів та електронної комерції», «Майбутнє технологій», «Диджиталізація економіки МСБ». А також виступи спікерів та Fireside chat з Альоною Шевцовою —  CEO міжнародної платіжної системи LEO, акціонеркою IBOX BANK та Андрюсом Бичейкою — заступником CEO та членом правління Revolut Bank, які обговорили майбутнє необанкінгу та історію успіху Revolut.

Конференція об’єднала 30+ спікерів, які долучилися до події, аби за 10+ годин обговорити можливі шляхи повоєнного відновлення української економіки після перемоги.

Захід організований Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній (УАФІК) за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» та Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні (GGF). Медіапартнерами заходу стали профільне фінтех-медіа — FinTech Insider, PaySpace Magazine, Перший діловий біз та Finclub. Серед інфопартнерів: НАБУ та International Financial Club «Bankir».

Про організатора

Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній — це недержавне об’єднання, що має на меті сприяти розбудові вітчизняного ринку фінансових технологій, створенню сильної фінтех-екосистеми та підвищенню фінансової інклюзії в Україні. Асоціація була заснована в червні 2018 року та об’єднує понад 60 ринкових гравців. З початку повномасштабного вторгнення УАФІК стала повноцінним членом європейської спільноти цифрових фінансів. Як результат, Асоціація презентувала український фінтех каталог перед європейською комісією, запустила спільний Хакатон та першою почала готувати рішення, які допоможуть відновити Україну після нашої перемоги.

Про партнерів

Проєкт USAID «Реформування фінансового сектору» — це п’ятирічна програма підтримки створення сучасного, ефективного і прозорого фінансового сектору, орієнтованого на європейські і міжнародні ринки. Проєкт надаватиме технічну допомогу, гранти і підтримку у сфері закупівель своїм партнерам із державного і приватного секторів. Основними напрямками діяльності Проєкту є вдосконалення регулювання фінансових ринків і нагляду за ними; зміцнення фінансової інфраструктури; поглиблення фінансового посередництва за допомогою приватного сектору та розширення приватного фінансування; а також підвищення прозорості і покращення комунікації з питань реформування фінансового сектору. З додатковою інформацією про Проєкт USAID «Реформування фінансового сектору» та його діяльність можна ознайомитися на веб-сторінці: https://www.facebook.com/FSRproject

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — один із підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. МФК працює у понад 100 країнах, використовуючи капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 фінансовому році IFC інвестували 22 мільярди доларів США у приватні компанії та фінансові установи в країнах, що розвиваються.

SECO є національним центром компетенції у Швейцарії з усіх основних питань, що стосуються економічної політики. Співробітництво SECO в сфері економічного розвитку має за мету досягти інклюзивного сталого зростання та зменшити рівень бідності в усіх країнах-партнерах. Його діяльність спрямована на створення більшої кількості кращих робочих місць, сприяння торгівлі та підвищення конкурентоспроможності, підтримку ефективних інституцій та послуг, та стимулювання розвитку стійких до змін клімату економік.

Фонд ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні (GGF)

Першочерговим завданням Фонду належного врядування Уряду Великої Британії (GGF) є зміцнити витривалість своїх цільових країн через підтримку програм внутрішніх реформ, які зменшують рівень корупції, сприяють функціонуванню прозорих та підзвітних установ та будують відкриті, інклюзивні економіки та суспільства.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Листопада 2024 року - 15:03
Кабінет Міністрів України анонсував новий порядок бронювання, який базується на...
21 Листопада 2024 року - 12:50
Компанія Just SEO оголошує про запуск нової послуги зі створення...
20 Листопада 2024 року - 11:32
Бізнес-бранч – це простір для обміну ідеями, досвідом та натхненням,...
19 Листопада 2024 року - 14:48
Верховна Рада України схвалила в цілому Проект Державного бюджету на...