Учора в США прооперували Михайла Діанова, морпіха, захисника Азовсталі, який взяв участь у зйомці першого в Україні інклюзивного календаря з військовослужбовцями – “Герої бувають різні”.
Михайло мав складну операцію, яка пройшла успішно, і таких операцій нашим захисникам зробити потрібно ще багато. Календар піднімає саме такі питання, вони особливо актуальні зараз – питання про військовослужбовців із тяжкими пораненнями, ампутаціями, психологічними травмами.
В країні триває війна, зростає кількість поранених, які потребують складного лікування, протезування та реабілітації. Як би жорстоко це не звучало, але кількість людей із протезами та на візках значно зросте.
Сьогодні у нас кілька серйозних проблем, з якими зіткнуться як поранені військовослужбовці, їхні сім’ї та оточення, так і суспільство загалом:
відсутність інфраструктури для вільного пересування та задоволення основних життєвих потреб;
відсутність чіткого механізму отримання державної допомоги у процесі протезування;
прийняття свого нового тіла військовослужбовцем, який отримав тяжке поранення, та подальша його адаптація;
прийняття суспільством військових з пораненнями та ПТСР;
відсутність програм інтеграції військовослужбовців, які повернулися до “мирного” життя в нових умовах, спричинених травмами, протезами або ПТСР;
відсутність масової суспільної інформації про те, як допомогти, як реагувати, спілкуватися з людиною з ампутацією або з людиною з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР).
“Усі згадані проблеми стануть критичними дуже скоро. Якщо після вторгнення росії в 2014 році суспільство частково сформувало уявлення про те, що “атошники” неврівноважені, а деякі люди просто уникали спілкування, то зараз це не спрацює, тому що кількість людей, які повернулися з війни , з різними проявами та наслідками, буде не просто більше, а набагато більше. Тому питання толерантності суспільства, підготовки громадськості є надзвичайно важливим” – пояснює Ольга Казанцева, засновник проекту “Герої бувають різні”.
Ми українці об’єдналися в єдиному пориві для захисту нашої країни. Потреба допомагати один одному, наша національна риса, яка продовжує формується і зараз, яка якісно відрізняє нас від загарбників. Ще на стадії реалізації проект підтримали, Pandora Studio та Банк Інвестицій та Заощаджень.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!