Голова НБУ зробив прогнози з приводу економіки

Поділитися:

Голова НБУ Андрій Пишний дав інтерв’ю для Business Breakfast від Forbes Ukraine, де поділився своїм баченням економічних перспектив країни. Він розповів, які сценарії можливі для української економіки найближчим часом.

Очікування НБУ на IV квартал 2024 року

Станом на вересень Україна перебуває в рамках базового сценарію макропрогнозу НБУ, оновленого в липні. Наступний прогноз очікується 31 жовтня, повідомляє Андрій Пишний.

Економічне зростання пришвидшується, і цього року очікується збільшення ВВП до 3,7%.

Дефіцит електроенергії прогнозується на рівні 7%. Хоча ризик нових російських атак залишається, Україна продовжує діяти в межах базового сценарію, і прогноз щодо дефіциту може покращитися.

Ця зима не буде простою, і наслідки дефіциту будуть відчуватися. Кожен із нас якоюсь мірою повинен стати енергетиком. Громадяни, які потребують забезпечити помешкання автономними джерелами енергоживлення та енергозабезпечення, можуть скористатися державною програмою кредитування під ставку 0%, – додає голова НБУ.

Які настрої в бізнесу

Настрої бізнесу в Україні почали погіршуватися з весни, і цей спад продовжувався влітку. Проте, у серпні показники почали поліпшуватися, що свідчить про адаптацію бізнесу до нових умов.

НБУ акцентує на важливості макроекономічної стабільності, адже саме вона визначає інвестиційні рішення та розвиток бізнесу.

Якщо міжнародна підтримка зменшиться

Якщо міжнародна підтримка для України зменшиться, НБУ зосередиться на кількох напрямках. По-перше, важливо забезпечити реалізацію структурних реформ, які є умовою для отримання допомоги від міжнародних партнерів.

Щоб вони були активовані, потрібно реалізовувати план структурних реформ. Звичайно, партнери знаходяться у своїх політичних циклах, що створює додатковий тиск для України, як ми побачили цьогоріч, коли пів року чекали відновлення допомоги США. Але це нормально, бо це демократичний процес, – каже Андрій Пишний.

Якщо виникне розрив у фінансуванні, Україна буде змушена використовувати власні обмежені ресурси, прискорювати витрати або скорочувати їх. Також Україна продовжуватиме працювати над отриманням нових механізмів фінансування, як-от ERA, що може забезпечити €50 млрд до кінця року.

Популярність ОВДП

Відновлення ринку внутрішнього боргу дало можливість уряду повністю покривати старі випуски облігацій і залучити додаткові 80 мільярдів гривень у 2023 році.

У 2024-му внутрішні облігації залишаються популярними серед юридичних осіб і громадян. Рівень роловеру досяг 154%, а уряд залучив понад 260 мільярдів гривень.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Січня 2025 року - 12:30
“Герої бувають різні” - це проєкт що випустив перший в...
30 Грудня 2024 року - 14:41
2025 рік обіцяє стати незабутнім і багатим на зміни, адже...
28 Грудня 2024 року - 20:11
Легалізація криптовалют в Україні стає однією з важливих тем обговорення...
27 Грудня 2024 року - 17:27
Флешмоб запустив гурт МУР, створивши щемливе відео на підтримку партизанського...