Сальвадор досяг угоди з Міжнародним валютним фондом (МВФ) після чотирьох років напружених переговорів, що були ускладнені прийняттям країною біткойна як законного платіжного засобу.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Відповідно до заяви МВФ, країна Центральної Америки та вашингтонський кредитор домовилися про кредитну програму на суму 1,4 мільярда доларів, яка буде виплачена протягом 40 місяців. В обмін на це Сальвадор погодився вжити заходів для покращення свого первинного балансу та скорочення співвідношення боргу до ВВП.
МВФ відзначив роботу уряду щодо покращення фіскальної ситуації, економічного зростання, зниження інфляції та управління короткостроковими борговими зобов’язаннями.
Кредитор також пом’якшив свою позицію щодо використання біткойнів урядом президента Найіба Букеле. Законодавчі реформи передбачають добровільне прийняття криптовалюти приватним сектором. За словами МВФ, ризики біткойн-проекту Сальвадора будуть «суттєво зменшені відповідно до політики Фонду».
Угода, яка потребує схвалення виконавчої ради Фонду, вирішить проблему, яка вже давно турбує інвесторів на ринках облігацій Сальвадору. Прийняття біткойна в 2021 році спричинило розбрат між урядом і МВФ, зниження кредитних рейтингів, занепокоєння інвесторів і падіння цін на облігації.
Букеле зумів організувати поворот, викупивши доларові банкноти зі знижкою, достроково погасивши інші облігації, реструктуризувавши пенсійний борг і рефінансувавши деякі внутрішні цінні папери. Ціна облігацій із погашенням у 2052 році підскочила з 30 центів за долар у середині 2022 року до приблизно 106 центів, винагородивши інвесторів одним із найкращих доходів у країнах, що розвиваються.
Нагадаємо, Дональд Трамп виграв другий термін у Білому домі, обіцяючи радикальні зміни в економічній та зовнішній політиці США.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!