Росія наближається до укладання угоди з новим керівництвом Сирії щодо збереження двох ключових військових баз на Близькому Сході. Це стало важливою метою Кремля після падіння режиму його союзника Башара Асада.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Переговори ведуться про те, щоб російські сили залишилися у військово-морському порту в Тартусі та на авіабазі в Хмеймімі, повідомляють джерела в Москві, Європі та на Близькому Сході. Міністерство оборони Росії заявляє про неофіційну домовленість з Хаят Тахрір Аль-Шам (HTS), колишнім відділенням Аль-Каїди, що воно може залишатися на сирійських базах. Проте ситуація може змінитися через нестабільність в Сирії, попереджають вони.
Заступник міністра закордонних справ Михайло Богданов підкреслив, що Москва встановила контакт з HTS в Дамаску та сподівається, що група «виконає обіцянки» щодо забезпечення безпеки іноземних дипломатів. Він також заявив, що Росія планує зберегти свої бази в Сирії, оскільки боротьба з ІДІЛ ще не завершена.
“Всі згодні з тим, що боротьба з тероризмом і залишками ІДІЛ не закінчена,” сказав Богданов. “Це вимагає колективних зусиль, і наша присутність в Хмеймімі відіграє важливу роль.”
Офіційні представники перехідного уряду Сирії не коментували цю інформацію. Речник Кремля Дмитро Пєсков теж не надав коментарів.
Західні офіційні особи зазначили, що міжнародне співтовариство наразі підтримує збереження російських баз як стримуючий фактор для екстремізму в Сирії. HTS дала зрозуміти, що не зацікавлена в нових бойових діях, оскільки в країні немає явних претендентів на її владу.
ІДІЛ, яку США та інші країни визнали терористичною групою, скористалася громадянською війною в Сирії з 2011 року, щоб завоювати великі території. Проте, групу було відбито наприкінці минулого десятиліття.
Російська військово-морська база в Тартусі є єдиним хабом країни на Середземному морі. Аеродром в Хмеймімі використовується для підтримки операцій Росії в Африці, демонструючи політичний та економічний вплив Москви.
Падіння режиму Асада знецінило 49-річну оренду баз, отриманих Росією в 2017 році. Кремль відправив Асада у вигнання до Росії після того, як переконав сирійського лідера, що він програв війну повстанцям, які наступають на Дамаск.
Нагадаємо, Китай отримав фору в назріваючій торговельній війні зі США, продемонструвавши новий набір інструментів, які він готовий використати, якщо Дональд Трамп виконає свою погрозу покарати митами другу за величиною економіку світу.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!