План Трампа щодо тарифів: що очікувати та які наслідки, – Bloomberg

Поділитися:

Надвеликі для імпорту з Китаю та середні для решти світу. Дональд Трамп обіцяв це під час кампанії. Але якщо ми про щось дізналися під час його першого президентства, так це про те, що це людина, яка насолоджується хаосом, настроюючи членів свого кабінету один на одного або роблячи раптові політичні повороти.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Для Трампа імпортні мита є чарівним інструментом для досягнення великих стратегічних цілей, а також для досягнення тактичних перемог проти супротивників і навіть партнерів. Якби він захотів, США повернулися б до моделі малого уряду 19-го століття, яка фінансувалася здебільшого тарифами, а не податками на прибуток.

Однак деталі мають значення. Так, Трамп погрожував митами в 60% або більше на товари з Китаю та загальним збором від 10% до 20% на імпорт з усіх країн. Але ці нечіткі передвиборчі обіцянки все ще потребують конкретизації та впровадження.

Це означає, що мине деякий час, перш ніж ми дізнаємося відповіді на деякі ключові запитання: чи вплине повна ставка на Китай у 60% на весь імпорт? Чи буде Трамп більше зацікавлений у використанні тарифів як інструменту переговорів, як це було під час його першого терміну? Або мита стануть більш постійними, збільшуючи дохід, щоб компенсувати обіцяне зниження податків?

У високодисциплінованому Білому домі, де президент дотримується передбачуваного шляху, відповісти на ці питання може бути легко. Але Трамп діє не так. І навіть якщо його радники більш дисципліновані, серед потенційних членів кабінету міністрів уже з’являються розбіжності щодо того, що взагалі означають погрози Трампа тарифами.

Роберт Лайтхайзер, який є сильним кандидатом на повернення своєї попередньої посади торгового представника США, щиро вірить у тарифи. Він хоче бачити збалансованість торгівлі США з рештою світу. Однак інші члени найближчого оточення Трампа вже назвали тарифи тимчасовим інструментом для отримання поступок від інших країн.

Незважаючи на те, що Трамп любить тарифи, він був менш захоплений аргументами національної безпеки для обмеження торгівлі, ніж його радники. Він був би радий, щоб Китай купував більше речей у США або китайські виробники будували заводи в США.

Трамп відкинув попередження економістів про те, що його тарифи можуть призвести до відновлення інфляції та уповільнення зростання. Тим не менш, після виборів, на яких головною темою було обурення виборців високими цінами, було б доцільно діяти обережно, враховуючи, що тарифи підвищать ціни для домогосподарств.

Його адміністрація також звільнила від тарифів велику кількість американських компаній, які скаржилися, що мита становлять значний ризик для їхнього бізнесу. У серпні 2018 року Тім Кук, головний виконавчий директор Apple Inc., облетів всю країну, щоб обговорити свою справу з президентом під час вечері в гольф-клубі Трампа в Бедмінстері, штат Нью-Джерсі. Аргумент Кука був простим: як Apple може конкурувати з південнокорейським конкурентом Samsung Electronics Co., якщо уряд збирається зробити продукти компанії, багато з яких збираються в Китаї, дорожчими?

Цього разу є один бізнесмен-мільярдер, який, зокрема, хотів би висловитися щодо торговельної політики Трампа. Ілон Маск, який витратив щонайменше 130 мільйонів доларів власних грошей, щоб допомогти Трампу переобратися, має великі бізнес-інтереси в Китаї, які можуть стати мішенню для помсти, якщо Трамп підвищить тарифи.

Нагадаємо, виконавчий директор Exxon Mobil Corp. Даррен Вудс у вівторок відмовив новообраному президенту Дональду Трампу вийти зі знакової Паризької кліматичної угоди, стверджуючи, що це означало б втрату шансу наполягати на «здоровому глузді» політики скорочення викидів вуглецю на світовій арені.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Листопада 2024 року - 12:50
Компанія Just SEO оголошує про запуск нової послуги зі створення...
20 Листопада 2024 року - 11:32
Бізнес-бранч – це простір для обміну ідеями, досвідом та натхненням,...
19 Листопада 2024 року - 14:48
Верховна Рада України схвалила в цілому Проект Державного бюджету на...
19 Листопада 2024 року - 13:59
До повномасштабного вторгнення рф ринок праці щорічно зростав...