“Енергоатом” замовив захист Рівненської АЕС

Поділитися:

«Енергоатом» тільки 25 вересня 2024 року уклав угоду вартістю 509 млн грн на проєктування і будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції.

Про це пишуть “Наші гроші” з посиланням на “Прозорро”.

“Тобто треба було Зеленському в ООН заявити, що енергообладнання біля українських АЕС незахищене й ось-ось стане мішенню для російських ракет, щоб атомники почали займатись проєктуванням захисту “другого рівня”, — пише видання.

Йдеться про залізобетонні П-подібні споруди, які захищають великі трансформатори від шахедів та осколкових уражень при непрямому влучанні ракети.

Журналісти-розслідувачі зазначають, що ефективність такого захисту вже доведена на підстанціях «Укренерго», які разом із Держвідновленням почали закривати ще торік. Роботи тривають досі – настільки це нешвидка історія. Але навіть незавершені повністю споруди вже захищають від ударів.

Як пишуть “Наші гроші”, контракт для РАЕС розміром 509 млн грн повністю прихований, не оприлюднюються жодні дані про розміри споруди.  Для порівняння вони наводять такі дані: «Укренерго» щойно уклало контракти ціною 98 млн грн і 120 млн грн на споруди, кожна з яких захищає по одному трансформатору.

“Також відмітимо чергову активізацію “Укргідроенерго”. У вересні компанія провела закупівлі по захисту цілих і відновленню пошкоджених гідроелектростанцій на 1,11 млрд грн. З яких половина – 0,54 млрд грн – припала на одну угоду з ПрАТ “Укрсталь конструкція” колишнього олігарха Віталія Гайдука (був співвласником “Індустріального союзу Донбасу”). Жодних цін будматеріалів у “Прозорро” по цих контрактах не оприлюднюють”, – написало видання.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Жовтня 2024 року - 13:50
Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Фрідмана та...
29 Вересня 2024 року - 22:38
У жовтні 2024 року Міністерство оборони України планує запустити новий...
27 Вересня 2024 року - 14:08
Найбільш затребувані на ринку праці – робітничі спеціальності