Мінвідновлення прокоментували “транспортний безвіз” з ЕС

Поділитися:

Для України є дуже важливою угода про лібералізацію вантажних перевезень, так званий “транспортний безвіз” із ЄС.

Тому зміни до нього не мають обмежувати українських перевізників.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач за підсумками зустрічі українсько-польської міжурядової комісії.

Він підкреслив, що угода про лібералізацію вантажних перевезень з ЄС – це питання виживання української економіки та необхідність для ринку автомобільних перевезень.

За словами Деркача, Єврокомісія планує продовжити угоду, але хоче додати до неї окремі зміни. Наразі  Єврокомісія збирає пропозиції від інших країн-членів ЄС. Після цього Україна направить свої коментарі щодо всіх пунктів.

“Ключове – жодні зміни не мають обмежувати наших перевізників, а будь-які нові критерії мають бути прозорими, зрозумілими та вимірюваними”, – наголосив заступник міністра.

Він зауважив, що до блокування кордону не приєдналися польські перевізники.

“Водночас, проблемним питанням лишається призупинення реєстрації в єЧерзі на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” (це пілот, який ми зробили у січні у рамках розблокування кордону перевізниками). Сьогодні там у фізичній черзі перебуває 800 вантажівок. Черга на дорозі складає 8 днів за умови стабільної роботи пункту пропуску”, – підкреслив Деркач.

Він наголосив, що така черга створює незручності для місцевих мешканців прилеглих населених пунктів.

“І це яскравий приклад, чому єЧерга потрібна. І не лише тим, хто возить товари”, – зазначив Деркач.

Заступник міністра повідомив, що під час зустрічі також обговорювалися питання про випадки штрафів для українських компаній, що перевозять товари своїм автопарком, а не наймають окремого перевізника.

За словами Деркача, формальна причина штрафів – невідповідність у перекладі угоди про лібералізацію.

“Звернувся до колег не допускати таких випадків, а законність таких перевезень обговоримо, коли будемо продовжувати Угоду”, – підкреслив заступник міністра.

Ще одне питання, яке обговорили на засіданні комісії – пасажирські перевезення. Українська сторона наголосила, що наразі потребує збільшення пропускної спроможності кордону не лише для вантажного транспорту, а й для автобусів.

“Особливо на нічні години. У нас є приклади, коли на пікові години до пункту пропуску приїжджає 6-10 автобусів на годину, а оформити за цей можна максимум 3 автобуси. У цей час пасажири чекають годинами в автобусі, що абсолютно ненормально. Тому потребуємо як інфраструктурних рішень, так і збільшення персоналу. Все має бути дзеркально як з нашого, так із польського боку. Домовились проговорити це питання детальніше згодом”, – зазначив Деркач.

Він додав, що з польською стороною фіналізують текст Угоди про спільний митний та прикордонний контроль. Минулого тижня з цього приводу відбулись технічні консультації. Тепер має пройти ще одна зустріч.

“Після цього польська сторона направить текст для зворотнього зв’язку до Єврокомісії”, – зауважив заступник міністра.

Нагадаємо, у квітні буде відкритий для заяв від постраждалих міжнародний реєстр збитків, завданих Україні російською війною.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Жовтня 2024 року - 13:50
Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Фрідмана та...
29 Вересня 2024 року - 22:38
У жовтні 2024 року Міністерство оборони України планує запустити новий...
27 Вересня 2024 року - 14:08
Найбільш затребувані на ринку праці – робітничі спеціальності