Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України, передає Укрінформ.
Відповідно до встановленого Судом графіку відбудеться два раунди виступів сторін: 6 та 12 червня виступає юридична команда України, 8 та 14 червня – Росії, поінформувало зовнішньополітичне відомство.
Під час слухань сторони концентровано представлять свою позицію, викладену під час тривалої стадії обміну письмовими документами, що розпочалася в червні 2018 року. МЗС підкреслило, що на цьому етапі Суд лише заслуховує сторони і може поставити додаткові запитання. Винесення Судом остаточного рішення в справі очікується пізніше.
Міністерство нагадало, що 19 квітня 2017 року Судом прийнято рішення про застосування тимчасових заходів, відповідно до якого РФ у тимчасово окупованому Криму зобов’язана утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу, а також забезпечити доступ до освіти українською мовою.
Відомство також зазначило, що протягом 2017-2018 років Росія намагалась довести, що Міжнародний суд ООН не має юрисдикції розглядати цей спір, однак суд оголосив рішення на користь позиції України, не задовільнивши жодну вимогу Росії, а також протягом 2020-2023 років продовжився етап обміну письмовими позиціями сторін. Нарешті наприкінці березня 2023 року Суд призначив усні слухання у справі на 6-14 червня 2023 р.
“Українська дипломатична команда твердо відстоює інтереси України в міжнародних судах та крок за кроком працює над притягненням Росії до відповідальності за всі її злочини з лютого 2014 року. Скільки б часу не потребувало міжнародне правосуддя, воно невідворотне. Росія буде покарана на міжнародному рівні за все зло, заподіяне нашим людям”, – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний суд ООН з 6 червня по 14 червня 2023 року проведе публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.
Суд 8 листопада 2019 р. визнав свою юрисдикцію у справі щодо порушення Росією двох конвенцій. Суд також наголосив, що Україною були дотримані всі процесуальні досудові процедури. Це рішення означає, що Міжнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.
Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.
Звинувачення, висунуті Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!