Україна у серпні отримала лише $1,4 млрд із обіцяних $5 млрд від міжнародних партнерів. Такі цифри на своїй сторінці у Телеграмі оприлюднив заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики нардеп Ярослав Железняк. За його словами, покривати дефіцит доводиться за рахунок друкарського станка, зокрема, за тиждень із 16 по 23 серпня в Україні «надрукували» майже втричі більше коштів, ніж отримали від партнерів.
«З обіцяних $5 млрд [зовнішньої допомоги] у серпні поки що надійшло лише $1,4 млрд і $0,35 млрд кредиту від Канади на закупівлю газу… За останній тиждень (16-23 серпня) НБУ «надрукував» ще 30 млрд грн. І за той же тиждень нам надійшло лише 11,6 млрд грн зовнішньої допомоги», – розповів нардеп.
Загальна сума фінансування бюджету через «друк гривні» досягла 285 млрд грн., що поки не перевищує плану Нацбанку. Як повідомляв голова НБУ Кирило Шевченко, регулятор може «надрукувати» у 2022 році до 400 млрд грн. У такому разі вплив емісії на економіку буде контрольованим.
Однак якщо не зупинити емісію вчасно, у довгостроковій перспективі це зробить українців біднішими. Ціни стрімко зростатимуть, заощадження знецінюватимуться, а стабільність гривні до інших валют опиниться під загрозою.
Від початку війни Україна витратила 1 трлн гривень. Таку майже суму становили витрати держави за весь 2021 рік.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!