Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює регулювання ринків фінансових послуг спільно зазначили у 2017 році, що криптовалюти не можна визнавати грошовими коштами, платіжним засобом іншої країни, валютою, електронними грошима, або грошовим сурогатом.
За думкою регулятора, поняття крипто валюта та регулювання будь яких операцій з нею з не підлягають регулюванню чинним законодавством України.
Національним банком України ще у 2014 році було дано роз’яснення про те, що крипто валюти не можуть використовуватись фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це протирічить нормам українського законодавства.
Склалася ситуація, що в країні операції з криптою не заборонені, та не врегульовані.
В той же час, Україна зобов’язана визнавати юрисдикцію Європейського суду по правам людей по всім питання, що стосуються тлумачення Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
У відповідності до рішення Європейського суду по правам людини по справі Skatteverket v. Hedqvist зазначено, що біткоїн необхідно вважати валютою (засобом платежу), а не товаром. Це було обумовлено тим, що виникали певні труднощі щодо оподаткування криптовалюти.
Відповідне рішення встановило, що всі операції, пов’язані з обміном біткоїнів (bitcoin), будуть оподатковуватися так само, як і операції з традиційними валютами.
Тобто, визнаючи юрисдикцію Європейського суду по правам людини, українські законодавці мусять приймати до уваги таке рішення суду, та приймати відповідні нормативні документи, що будуть визнавати криптовалюту цифровими грошима.
Отже враховуючи тенденції, можна стверджувати, що рано чи пізно, законодавці країни почнуть унормовувати обіг крипти, для взяття під контроль багатомільярдний ринок обігу цифрової валюти.
Автор: Андрій Турій
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!