Інформація про проросійські гасла (заклик до Путіна “навести порядок у Брюсселі”) на аграрних протестах набула широкого розголосу в українській інфосфері.
Те саме стосується повідомлень про такі злочини, як розсипання українського зерна з потягів на території Польщі. Проте значно менше уваги приділяється реакції польської держави та суспільства на ті події.
Варто підкреслити, що:
-
- Фермера, який розміщував проросійське гасло заарештували, йому загрожує позбавлення волі — стаття про “розпалювання війни” (йому загрожує до 5 років в’язниці).
- Акти вандалізму зі знищенням українського зерна поліція кваліфікує як злочин. Зловмисників розшукують, справу розслідує прокуратура.
- Представники польської держави, переважна більшість політичного класу, публічно засуджують таку діяльність.
- Неправда, що польське суспільство підтримує вищезгадані акти вандалізму.
- Протестувальники почали помічати присутність проросійських провокаторів на протестах та намагаються усунути їх від протестів — організатори протесту зазначають, що за розсипання зерна відповідають не фермери, а “провокатори”.
Польський політичний клас, експерти та публіцисти помічають той факт, що російська агентура впливу (яка, зрештою є набагато слабша в Польщі, ніж у таких країнах, як Німеччина чи Франція) намагається використати протести для дій проти Польщі та України.
І в Польщі та в Україні ведеться також дезінформаційна активність, метою якої є між іншими розпалювання ненависті між поляками та українцями. Слід також підкреслити, що як з польського, так і з українського боку кордону “працюють” проросійські провокатори, які намагаються розпалити емоції та блокувати шлях до порозуміння між Варшавою та Києвом.
Нагадаємо, у п’ятницю, 1 березня, німецькі винищувачі вилетіли з латвійської військової бази “Ліелварде” на перехоплення російських літаків поблизу територіальних вод Латвії.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!