Zagoriy Foundation випустили третій цикл проєкту «Витоки. Путівник українськими звичаями» до зимових свят. Його покликано допомогти компаніям інтегрувати українські традиції у корпоративну культуру, проте він може бути цікавим і тим, хто хоче дізнатись більше про звичаї та обрати ті, які хочеться відтворювати з року у рік.
«Ми щиро віримо, що досліджуючи наше минуле, знаходячи у ньому те, що резонує, ми можемо уявляти наше спільне майбутнє як спільнота. І це дає поштовх для будь-яких спільних проєктів. Ми не закликаємо святкувати спільно сімейні свята — ми закликаємо їх досліджувати, разом зі своєю українськістю» – Оксана Лихожон, CMO Zagoriy Foundation.
«Витоки. Зимовий цикл» — це вже третій путівник про українські традиції. Це документ, який підготували разом з етнографами, фольклористами та істориками, щоб передавати не свої спогади про свято, а задокументовані та узагальнені свідчення очевидців.
У ньому три розділи:
- Есеї від науковців про свята зимового циклу
- Сценарії для офісу та окремий докладний ґайд, як маланкувати та водити козу від проєкту Коза-Маланка
- Розширений список рекомендацій, де купувати українське і в кого замовляти майстер-класи.
Для кого Витоки?
Для власників компаній, комунікаційників, маркетологів, HR, та всіх, кому не байдуже українське коріння. Кожен сценарій можна втілити, як в офісі, так і вдома.
«Сьогодні ми святкуємо Різдво з усім світом, але поряд із цим ми відроджуємо наші автентичні звичаї, як-от Маланкування та водіння Кози. Тож чому б не дати собі можливість навчитися святкувати Новий рік по-українськи? Плекати ці традиції, адже вони глибоко вкорінюють нас у своїй культурі та дають сили в часи важких випробувань
Зимовий цикл свят для мене особисто має надзвичайне значення. Це час, коли сім’я збирається разом, згадуючи минуле і мріючи про майбутнє. Це час, коли ми ділимося теплом одне з одним і черпаємо натхнення для нових починань. І я щиро бажаю кожній українській компанії знайти свої «витоки» і створити в цьому затишному зимовому періоді моменти, які об’єднають і зміцнять корпоративні спільноти». — Катерина Загорій, співзасновниця Zagoriy Foundation.
Серед авторів путівника Дарʼя Анцибор (фольклористка, співавторка ютуб-каналу «Пороблено»), Анна Ніколаєва (етнологиня, кандидатка історичних наук, співавторка ютуб-каналу «Пороблено»), Ірина Барамба (провідна фахівчиня з фольклористики Центру фольклору та етнографії ННІ філології КНУ імені Тараса Шевченка), Олена Брайченко (дослідниця гастрономічної культури, кандидатка історичних наук, авторка проєкту «Їжакультура»), Ярина Закальська (провідна фахівчиня з фольклористики Центру фольклору та етнографії ННІ філології КНУ імені Тараса Шевченка, к.філол.н.), Наталія Хоменко (асистентка кафедри фольклористики ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка, к.філол.н), Володимир Щибря (директор Центру фольклору та етнографії ННІ філології КНУ імені Тараса Шевченка, к.і.н.), Ярина Сізик (фольклористка, учасниця гурту ЩукаРиба). Окрему сценарну частину підготували учасники творчої ініціативи Київського Креативного товариства “Коза-Маланка”: Аліна Божнюк, Христина Чубрей та Андрій Міщенко.
Звантажити путівник можна за посиланням: https://vytoky.com/series/vytoky-putivnyk-ukrayinskymy-zvychaya/
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!