За рік роботи тимчасового морського шляху, відомого як «Український коридор», 2379 кораблів експортували українські вантажі до 46 країн світу.
Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури.
Загальний вантажообіг склав 64,4 млн т, з яких 43,5 млн т – продукція українських аграріїв. З 15 березня 2024 року «Український коридор», який проходить через порти «Великої Одеси», розпочав роботу у цілодобовому режимі. Це збільшило показники експорту аграрної та іншої продукції на 20%.
Тимчасовий морський шлях був організований після того, як рф почала блокування кораблів, які проходили тодішнім «зерновим коридором». На відміну від зернового коридору, Українським морським шляхом можна транспортувати не лише аграрну продукцію.
Незважаючи на систематичні російські обстріли, Сили безпеки та оборони продовжують забезпечувати морський шлях для цивільних кораблів. Крім складової безпеки, існує два основних інструменти страхування ризиків судновласників, чиї кораблі спрямовуються до морських портів України або з них.
Перший – це механізм страхування провідними страховими компаніями та банками світу за сприяння Уряду Великобританії.
Другий – гарантії відшкодування збитків фрахтувальникам, операторам та власникам суден.
Нагадаємо, що з початку року експорт агропродукції через зерновий коридор виріс до $10 млрд. Що відбувається з цінами на зернові читайте в ексклюзивному аналітичному прогнозі.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!