Кабінет міністрів займається розробкою “Плану України”, який допоможе країні отримати рекордне фінансування від ЄС у 50 млрд євро у 2024-2027 роках. Детальний документ має бути готовим до грудня-2023. Передбачається, що він складатиметься із шести великих блоків та сформує комплексне бачення розвитку української економіки.
Про це розповів заступник міністра економіки Олексій Соболєв у колонці на “ЕП”. За словами Соболєва, “План України” – це комплексний документ, який стане програмою відновлення та економічного розвитку країни на 4 роки. Шість блоків будуть такими:
- макрофінансові сценарії відновлення;
- загальні та секторальні реформи;
- стратегію розвитку ключових секторів економіки;
- збільшення можливості засвоєння інвестицій;
- євроінтеграція;
- цифровізація, регіональний розвиток та клімат.
Дотримання вже готового плану кожні три місяці перевірятиме Європейська комісія. Якщо Україна виконуватиме задумане – ЄС надасть транш допомоги, а якщо не буде – фінансування не надійде.
За даними українського Forbes, розробкою плану займається п’ять секторальних груп при Мінекономіки. Напрями такі:
- аграрна промисловість;
- енергетичний сектор;
- IT та комунікації;
- транспорт та логістика;
- металургія та машинобудування.
Видання зазначає, що до кінця серпня планують створити ще п’ять секторальних груп. До них увійдуть представники бізнесу з галузей будівництва, медицини та фармацевтики, культури та креативних індустрій, а також переробної промисловості.
Загалом до формування пропозицій для “Плану України” зможуть без обмежень приєднатися представники будь-яких компаній та бізнес-асоціацій. Проте до формування самого плану залучать лише представників із перших п’яти груп. В результаті мають бути напрацьовані секторальні стратегії розвитку на 10 років, які будуть затверджені профільними міністерствами.
Нагадаємо, Держсекретар США Ентоні Блінкен, очолюючи дебати в ООН щодо боротьби з глобальним голодом, зосередився на Росії за переривання потоку продовольства через її війну проти України та її вихід із міжнародної угоди про зерно.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!