Останні новини:

Можливі відключення електроенергії через нову атаку РФ: пошкодження енергетичної інфраструктури

Поділитися:

В Україні 2 листопада вводити графіки відключення електроенергії не планують. Ба більше, в “Укренерго” заявили, що підстав для запровадження графіків обмеження споживання для населення немає. Однак в деяких районах 2 листопада через атаку РФ пошкоджені лінії.

Про це йдеться в повідомленні “Укренерго”. Так, зниження температури повітря на початку наступного тижня справді прогнозовано спричинить зростання рівня енергоспоживання. Але чи знадобиться при цьому застосування відключень (зокрема, побутових споживачів) – може спрогнозувати лише НЕК “Укренерго”, яка прогнозів щодо застосування заходів обмеження наразі не надавала.

“Укренерго”, спільно з Міністерством енергетики, обласними військовими адміністраціями та енергетичними компаніями, робить усе можливе для того, щоб запобігти застосуванню обмежень споживання. Просимо громадян довіряти тільки офіційним джерелам інформації, а експертів та посадових осіб енергетичних компаній – утриматись від коментарів, що виходять за межі їхньої компетенції”, – йдеться в повідомленні.

Після атаки дронами на Київщині пошкоджено три ділянки ЛЕП, зазначили в  ДТЕК. Голосіївський район Києва: уламки дронів пошкодили високовольтну лінію, через що частину району було відключено від електроенергії. Постачання відновлено за годину, лінія потребує подальшого ремонту. Бучанський район: зафіксовано пошкодження електромережі, електрику вже повернули. Вишгородський район: ремонтні бригади продовжують роботу.

Як готуватись до відключень

У Державному агентстві з питань енергоефективності розповідають, що більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах і через зовнішні стіни. Відповідно, їх необхідно утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен, – утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.

Також варто відрегулювати вікна: це допомагає унеможливити втрату тепла через нещільне закриття. “Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима й стіною. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії”, – радять у Держагентстві.

Будинок із високим класом енергоефективності здатен утримувати тепло впродовж тривалого періоду без опалення. Тоді як у неутепленій панельці може бути холодно навіть з працюючим опаленням. Утеплення в масштабах багатоповерхового будинку можливе, тільки якщо об’єднатися всім будинком (наприклад, створити ОСББ).

Річ у тому, що “клаптикове утеплення” (коли утеплювачем обшивають зовнішню стіну тільки однієї квартири) може лише нашкодити. В ситуації, коли утеплювач не розміщується по всьому будинку по периметру, може зміщуватись точка роси. В сусідній квартирі через “клаптикове” утеплення може з’явитись пліснява, крім того, накопичення вологи в стінах рано чи пізно призведе до виникнення тріщин.

Утеплювати треба всю конструкцію. “Це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергоощадні фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення”, – радять в агентстві.

Найкращий варіант: запросити енергоаудитора, який проаналізує стан будинку та прорахує товщину та матеріал утеплювача, який забезпечить збереження тепла в будинку.

“Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете міняти вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо”, – зазначають у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження.

Нагадаємо, клієнти “Нафтогазу” можуть знизити свій рахунок за газ, отримавши знижку в 1%. Для цього їм потрібно вчасно розраховуватися з компанією – до 15 числа кожного місяця.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
2 Листопада 2024 року - 10:06
Подія, яка не залишить байдужим жодного поціновувача ювелірного мистецтва: з...
30 Жовтня 2024 року - 15:39
Креді Агріколь отримав срібло в рамках церемонії нагородження престижної міжнародної...
29 Жовтня 2024 року - 13:45
Верховна Рада України ухвалила рішення про продовження дії воєнного стану...
29 Жовтня 2024 року - 13:34
BROCARD – найбільша в країні парфумерно-косметична мережа та онлайн-ритейлер в сегменті...