Депутати Верховної Ради (ВР) можуть не підтримати урядову пропозицію щодо підвищення податків в Україні. Зокрема, замість підвищення військового збору на 5% та поширення його на ФОП та бізнес, у парламенті пропонують альтернативу – підняти податок на додану вартість (ПДВ, зараз 20%). Відповідну заяву зробив спікер ВР Руслан Стефанчук.
Про це повідомляє Oboz.ua.
Яким саме може бути підвищення ПДВ, він не уточнив.
“Є філософія, яку запропонував уряд – у багатьох місцях взяти потроху. Вони запропонували таку модель. Існує інша модель – взяти один податок, який має найширшу базу обслуговування, а саме податок на додану вартість – і підвищити його на певний відсоток”, – сказав Стефанчук.
Заступник голови комітету з питань податків Ярослав Железняк (“Голос”) вважає, що ця заява свідчить про зменшення шансів урядового законопроєкту на швидке голосування в парламенті.
“Думаю, що шанси урядового закону, ви вже і так розумієте, з початку були невеликі. А зараз наближаються до нуля в такому вигляді”, – зазначив нардеп.
На думку Стефанчука, варіант із підвищенням ПДВ може спричинити менше суспільної критики, аже “поширюється на всіх”.
“Нам потрібно також зрозуміти не тільки, чи отримаємо ми цю необхідну суму, а й скільки голосів за це ми отримаємо в парламенті”, – сказав Стефанчук.
Спікер вважає, що очевиднішою модель підвищення податків стане після обговорення відповідних документів у профільному комітеті ВР. Водночас, за словами Стефанчука, альтернативи підвищенню податків немає, питання лише у моделі такого підвищення.
“Ми усвідомлюємо, що ми можемо або збільшувати надходження до бюджету шляхом підняття оподаткування, або через емісію. Емісія – це не вихід. Ми не можемо допустити цього”, – сказав голова ВР.
Уряд України 18 липня схвалив законопроєкт, який пропонує внести зміни до Податкового кодексу. Фінальне рішення, втім, ухвалюватиме не Кабмін, а депутати Верховної Ради. Дата розгляду законопроєкту у першому читанні ще не визначена.
Документом передбачається підвищення військового збору, а також запровадження низки нових податкових платежів. Зокрема:
- Збільшити ставку військового збору з 1,5 до 5%. При цьому його зобов’яжуть платити юросіб та фізосіб-підприємців (ФОП) – за різними ставками залежно від групи.
- Обкласти військовим збором торгівлю нерухомістю та авто.
- Ввести податок на солодке газування.
- Стягувати військовий збір у розмірі 30% від вартості під час продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння.
- Обкласти військовим збором фіз- та юросіб при купівлі банківських металів.
У Мінфіні підрахували, що у разі підвищення військового збору до 5% кожен українець із мінімальною зарплатою віддаватиме по 400 грн на місяць, а з близької до середньої зарплати у 20 тис. грн стягуватиметься вже по 1 тис. грн. Щоденні платежі становитимуть 13 та 33 грн відповідно.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!