Начальниця пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк зявила, що через втрати на війні Україна має поповнювати свій мобілізаційний ресурс.
За її словами, мобілізація зараз — це не новий етап, а продовження дій, розпочатих після 24 лютого 2022 року.
«Те, що здається комусь як якісь новації, це скоріше за все підігріто додатковою увагою до цього процесу. На жаль, не в абсолюті був використаний той потенціал людей, коли вони на початку повномасштабного вторгнення, спрямовані своєю внутрішньою мотивацією, всі відгукнулися на потребу війська і військо не мало можливості опанувати одразу всіх, призвати, поставити на посади, розподілити», — сказала вона на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa у вівторок, 18 квітня.
Гуменюк заявила, що паралельно відбуваються процеси із удосконалення законодавства, а наразі військовозобов’язаним можуть видавати повістки надворі та в інших містах.
«Саме тому зараз проводиться робота з оповіщення. Так, вона не завжди влаштовує всіх у розумінні відповідності правовій державі. Прошу всіх з розумінням поставитися, що робота відбувається в умовах війни, коли нам необхідно поповнювати резерви катастрофічно. Ми маємо їх обов’язково поповнити», — сказала вона.
За її словами, дірок у законодавстві є багато і над цим працюють.
«Ми не можемо почекати, відкласти, ми не можемо переглянути законодавство в якомусь лайт-режимі», — сказала вона.
Нагадаємо, в Україні з 24 лютого 2022 року триває загальна мобілізація, призвати в армію можуть усіх військовозобов’язаних чоловіків, резервістів і призовників, які можуть нести службу за станом здоров’я. Востаннє військовий стан і загальну мобілізацію в Україні продовжили до 20 травня 2023 року.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!