Туреччина підвищила мінімальну заробітну плату на 30% у 2025 році, забезпечивши полегшення для інвесторів, які шукають конкретних кроків для відмови від популістської політики та зобов’язання приборкати один із найвищих у світі рівнів інфляції.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Місячна мінімальна заробітна плата була підвищена до 22 104 лір ($627) у 2025 році з 17 002 лір, повідомив міністр праці Ведат Ісіхан. Зростання відповідало очікуванням ринку. Понад третина робочої сили отримує мінімальну заробітну плату, яка також служить орієнтиром для інших зарплат.
Інвестори попереджали, що будь-яке підвищення вище 30% може зірвати прогнози інфляції, викладені центральним банком, і ускладнити терміни потенційного першого зниження процентної ставки з лютого 2023 року. Мінімальна заробітна плата розглядається як одна з ключових детермінант економічної політики Туреччини.
«З огляду на те, що заробітна плата скоригована з урахуванням очікуваної інфляції на 2025 рік, це полегшить життя центрального банку», — сказав Сельва Деміралп, професор Стамбульського університету Коч. «Шанси на зниження ставок зараз ще вищі».
Політики очікують, що зростання цін уповільниться до 21% наприкінці наступного року з поточних 47,1%. Комітет з монетарної політики центрального банку оголосить про своє рішення щодо процентних ставок у четвер, причому більшість опитаних Bloomberg економістів очікують зниження з 50%.
Президент Реджеп Тайіп Ердоган, який має останнє слово щодо політично обтяженого рішення, різко підвищив зарплати в минулому, щоб заслужити прихильність виборців, які борються з однією з найгірших криз вартості життя за десятиліття. Це підштовхнуло внутрішній попит, що ускладнило центральному банку контроль над цінами.
З моменту свого переобрання в травні минулого року Ердоган створив нову ринкову команду для усунення шкоди, завданої проведенням неортодоксальної політики, включаючи наднизькі ставки. Команда, до складу якої входять міністр фінансів Мехмет Сімшек і голова центрального банку Фатіх Карахан, швидко збільшила витрати на запозичення до 50% і завоювала схвальні відгуки іноземних інвесторів.
Нагадаємо, іранський нафтовий магнат Хоссейн Шамхані, який інтегрувався в західну фінансову систему, є одним із ключових постачальників зброї Росії через Каспійське море, підтримуючи Москву у її війні проти України.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!