Останні новини:

Трамп і ФРС ризикують розпустити облігації в Латинській Америці на 127 мільярдів доларів, – Bloomberg

Поділитися:

Золото продажів боргів, через які латиноамериканські позичальники кинулися на світові ринки найшвидшими темпами за останні три роки, закінчиться у 2025 році.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Рекордні продажі державних облігацій, велика кількість позичальників, які вперше взяли позику, і зростання корпоративних транзакцій в Аргентині призвели до випуску за кордоном на 127 мільярдів доларів минулого року, що на 42% більше, ніж у 2023 році. Найбільші андеррайтери цих угод прогнозують аналогічну або навіть трохи вищу суму цього року.

Однак на заваді стоять питання щодо курсу Федерального резерву на зниження процентних ставок, повернення Дональда Трампа в Білий дім і занепокоєння щодо економіки Китаю. Політичні ризики, що загострюються в таких країнах, як Бразилія та Колумбія, а також хвиля виборів також можуть вплинути на зростання боргів.

Це перелік проблем, які поділяють ринки, що розвиваються. Але емісія в Латинській Америці більш чутлива до перспектив економіки США та ставок, сказав Сергій Дергачов, керівник корпоративного боргу країн, що розвиваються, Union Investment Privatfonds GmbH у Франкфурті.

«Латинська Америка продовжить випуск, але буде вибірковим», — сказав він. Регіону «доведеться орієнтуватися між новою економічною та геополітичною політикою Трампа та функцією реакції ФРС. Навколишнє середовище може стати більш мінливим».

Головною рушійною силою є те, як швидко ФРС перейде до зниження ставок, оскільки трейдери нещодавно скоротили ставки лише до двох знижень цього року. Вони шукатимуть підказки щодо того, чи заходи, заплановані адміністрацією Трампа — від тарифів до масових депортацій — сприятимуть інфляції, що призведе до менших скорочень і звуження вікна для продажу боргів.

Відповідно до даних EPFR, зібраних Bank of America Corp, інвестори виводять свої гроші з боргових зобов’язань на ринках, що розвиваються, причому відтік із глобальних фондів облігацій EM у 2024 році склав 24 мільярди доларів США.

Це зміна порівняно з річною давниною, коли перспектива першого скорочення ФРС з 2020 року спонукала уряди та компанії перевірити ринки, де вони виявили високий попит з боку покупців, які переповнювали готівку.

Мексика та Бразилія опублікували рекордні угоди в січні. Компанії, які ніколи не позичали на міжнародному ринку, побачили, що їхні пропозиції перевищили підписку. І так звані перехресні інвестори шукали угод з Латинської Америки, оскільки кредитні спреди в США скоротилися.

Нагадаємо, у Кремлі вирішили робити пушки замість масла, проте незабаром коштів не вистачить і на те.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Січня 2025 року - 20:45
Офіс Президента України розглядає можливість продовження терміну добровільного повернення на...
1 Січня 2025 року - 12:30
“Герої бувають різні” - це проєкт що випустив перший в...
30 Грудня 2024 року - 14:41
2025 рік обіцяє стати незабутнім і багатим на зміни, адже...
28 Грудня 2024 року - 20:11
Легалізація криптовалют в Україні стає однією з важливих тем обговорення...