На початку повномасштабного вторгення РФ деякі українці долучались до спротиву російським військам та водночас формально не були службовцями жодного військового або правозахисного формування.
Такі громадяни також мають право оформити статус учасників бойових дій за певних умов.
Посвідчення УБД можуть отримати особи, які брали участь у бойових діях у статусі цивільних. Відповідну інструкцію оприлюднила Національна сервісна служба України.
Держава гарантує надання статусу учасника бойових дій цивільним особам, які протягом першого місяця повномасштабного вторгнення (з 24 лютого по 25 березня 2022 року) самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист України. Це стосується осіб, які не були оформлені до складу будь-яких військових формувань чи правоохоронних органів.
Щоб оформити статус УБД цивільні, які брали участь в захисті Батьківщини, мають надати такі документи:
- копія паспорта громадянина України або тимчасове посвідчення;
- копія ідентифікаційного номера або відмітка у паспорті;
- довідка з формою згідно додатку 6 постанови Кабміну України № 413 від 20 серпня 2014 року;
- дві фотокартки 3✕4 см.
Після подання необхідного переліку документів для отримання статусу УБД, Міжвідомча комісія здійснює їхній подальший розгляд. Цей статус дає змогу користуватися соціальними пільгами для учасників бойових дій та членів їх сімей.
Важливо зауважити, що для осіб, які отримали поранення, контузію чи каліцтво та не мають відповідної довідки, необхідно додати медичні документи та нотаріально завірені свідчення не менше двох свідків, які спільно брали участь у здійсненні захисних заходів під час воєнного стану.
Пакет документів можна надати:
- до центру надання адміністративних послуг;
- поштою до Міністерства у справах ветеранів за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001).
Звернутися за уточненням інформації можна до Міністерства у справах ветеранів.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!