Споживчі очікування щодо інфляції в США досягли найвищого рівня з 2008 року, – Bloomberg

Поділитися:

Довгострокові інфляційні очікування американських споживачів підскочили до найвищого рівня з 2008 року через занепокоєння щодо можливих тарифів нової адміністрації Трампа.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Відповідно до попереднього січневого опитування Мічиганського університету, опублікованого в п’ятницю, американці очікують, що ціни зростатимуть на 3,3% щорічно протягом наступних п’яти-десяти років порівняно з 3%, очікуваними минулого місяця. Вони також прогнозують зростання витрат на 3,3% протягом наступного року, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у грудні.

У результаті попередній січневий індекс настроїв знизився до 73,2 з 74. Період опитування включає відповіді з 17 грудня по 6 січня. «Майже одна третина споживачів спонтанно згадали тарифи, порівняно з 24% у грудні та менше ніж 2% до виборів», — сказала Джоан Хсу, директор опитування. «Ці споживачі зазвичай повідомляють, що підвищення тарифів відобразиться на споживачах у формі вищих цін».

Інфляційні очікування зросли в багатьох демографічних групах, особливо в американцях з низькими доходами. Більше занепокоєння викликає те, що 22% респондентів повідомили, що купівля дорогих товарів зараз дозволить їм уникнути майбутніх стрибків цін. Це збігається з попереднім місяцем як найвищим показником з 1990 року, показує звіт.

Невизначеність щодо інфляції значно зросла за останній рік, хоча вона залишається нижчою за рівень 1970-х років. Університетський індекс загальних очікувань споживачів впав до шестимісячного мінімуму в 70,2, оскільки половина респондентів заявили, що очікують зростання безробіття в наступному році. Зниження за місяць було зосереджено серед республіканців і незалежних політичних партій. Очікування доходів також впали.

Останній урядовий звіт про заробітну плату в п’ятницю показав, що в грудні було створено понад чверть мільйона робочих місць, найбільше за дев’ять місяців, і несподіване зниження рівня безробіття. У поєднанні зі зростанням інфляційних очікувань ці цифри підтверджують необхідність призупинення зниження процентних ставок Федеральною резервною системою.

Дані про настрої продовжують відображати розкол на основі політичних уподобань після президентських виборів. Загальний показник настроїв серед республіканців піднявся майже на 34 пункти після перемоги новообраного президента Дональда Трампа, тоді як для демократів він знизився приблизно на 25 пунктів.

Нагадаємо, вторгнення президента Володимира Путіна в Україну спровокувало економічний бум у Росії, заснований на державному стимулюванні.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
13 Січня 2025 року - 14:18
Старий Новий рік — унікальне свято, яке є спадщиною історичних...
12 Січня 2025 року - 21:04
12 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила закон про...
5 Січня 2025 року - 20:45
Офіс Президента України розглядає можливість продовження терміну добровільного повернення на...
1 Січня 2025 року - 12:30
“Герої бувають різні” - це проєкт що випустив перший в...