Фабрична діяльність у Китаї продовжує відновлюватися у листопаді завдяки широкому пакету стимулюючих заходів, впроваджених урядом. За даними Національного бюро статистики, офіційний індекс менеджерів із закупівель склав 50,3, що перевищує позначку 50, яка розділяє розширення та скорочення економіки. Це свідчить про поступове зростання у порівнянні з жовтневим показником 50,1.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
У той же час, невиробничий показник активності в будівництві та послугах знизився до 50 з жовтневого значення 50,2. Загальний індекс залишився незмінним на рівні 50,8, демонструючи стабільність.
Економіка Китаю почала показувати ознаки відновлення після того, як наприкінці вересня було оголошено низку заходів стимулювання, включаючи зниження процентних ставок. Під час засідання Політбюро найвищі лідери країни активізували зусилля щодо підтримки зростання, пообіцявши збільшити бюджетні витрати та стабілізувати сектор нерухомості.
«Економіка стабілізувалася завдяки фіскальній та монетарній політиці, пом’якшеній після засідання Політбюро 26 вересня», — зазначив Чжан Чжівей, головний економіст Pinpoint Asset Management. Водночас перспективи на 2025 рік залишаються невизначеними через можливу торговельну війну та невідомі подальші кроки щодо фіскального стимулювання.
Крім того, Китай стикається з новими викликами через перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США цього місяця. Загроза високих тарифів на китайські товари може спричинити додаткові труднощі для експортного сектора Китаю, який уже стикається з посиленими торговельними бар’єрами з боку Європейського Союзу.
У жовтні як офіційні, так і приватні показники діяльності заводів перевищили очікування аналітиків. Продажі будинків зросли вперше цього року, а інвестиції в інфраструктуру залишаються стабільними. Рівень безробіття в містах у жовтні впав до найнижчого рівня за чотири місяці, що свідчить про позитивні зрушення на ринку праці.
Нагадаємо, обраний президент США Дональд Трамп попередив країни БРІКС про те, що він вимагатиме зобов’язань щодо того, що вони не будуть створювати нову валюту як альтернативу використанню долара США.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!