Китай наблизився до рекордного позитивного торгового балансу в 1 трильйон доларів після повернення Трампа, – Bloomberg

Поділитися:

Профіцит торговельного балансу Китаю стрімко наближається до рекордного показника в 1 трильйон доларів, що може викликати конфлікт із основними економіками світу через збільшення дисбалансу у світовій торгівлі. Ця ситуація потенційно може спровокувати обраного президента США Дональда Трампа до впровадження нових митних заходів проти Китаю.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Згідно з підрахунками Bloomberg, різниця між китайським експортом та імпортом досягне майже 1 трильйон доларів, якщо вона продовжить зростати такими ж темпами, як і в минулому році. Опубліковані дані свідчать, що позитивне сальдо торгівлі товарами досягло 785 мільярдів доларів за перші 10 місяців, що є найвищим показником за цей період і майже на 16% більше, ніж у 2023 році.

«Оскільки експортні ціни Китаю все ще падають, обсяги експорту зросли величезними темпами», — сказав на X Бред Сетсер, старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин. «Загальна історія полягає в тому, що економіка знову розвивається за рахунок експорту».

Залежність Китаю від експорту для компенсації слабкого внутрішнього попиту, який Пекін лише нещодавно намагався стимулювати, викликає все більшу стурбованість у міжнародної спільноти. Нова адміністрація Трампа, ймовірно, введе мита, які зменшать потік експорту до США. Країни від Південної Америки до Європи вже підняли тарифні бар’єри проти китайських товарів, таких як сталь та електромобілі.

Іноземні компанії також витягують свої інвестиції з Китаю. За даними, опублікованими минулого тижня, зобов’язання щодо прямих іноземних інвестицій скоротилися за перші дев’ять місяців року. Якщо цей тренд збережеться, це буде перший річний чистий відтік ПІІ з 1990 року.

У відповідь Пекін пообіцяв більшу підтримку компаніям, і Державна рада оголосила про скасування фінансової підтримки галузей для сприяння стабільному зростанню зовнішньої торгівлі, економічного розвитку та стабілізації зайнятості.

За останні кілька років китайські компанії нарощують показники експорту. У той же час, уповільнення економіки, посилення електрифікації та заміна іноземних промислових товарів вітчизняними альтернативами знижують попит на імпорт.

Результат у жовтні став третім за величиною профіцитом в історії, трохи нижчим за червневий рекорд. Профіцит торгового балансу в юанях досяг 5,2% номінального валового внутрішнього продукту за перші дев’ять місяців цього року, що є найвищим показником з 2015 року та значно перевищує середній рівень за останнє десятиліття.

Нагадаємо, цільове зростання економіки Китаю на 5% у 2024 році виглядає амбітним, враховуючи низькі споживчі витрати, невизначені перспективи експорту країни та все ще хиткий ринок нерухомості.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Листопада 2024 року - 12:50
Компанія Just SEO оголошує про запуск нової послуги зі створення...
20 Листопада 2024 року - 11:32
Бізнес-бранч – це простір для обміну ідеями, досвідом та натхненням,...
19 Листопада 2024 року - 14:48
Верховна Рада України схвалила в цілому Проект Державного бюджету на...
19 Листопада 2024 року - 13:59
До повномасштабного вторгнення рф ринок праці щорічно зростав...