Кабінет міністрів через кілька місяців після ухвалення закону про доплати військовим затвердив постанову, яка регулює виплати. Доплати в 30 тис. грн повернуть окремим категоріям (поліцейські, ДСНС, НАБУ), а також тим, хто виконує бойові накази. Водночас військові в тилу збільшення не отримають.
Поліцейські, ДСНС, НАБУ отримуватимуть доплату в 30 тис. Ба більше, їм її виплатять одразу за два місяці – червень та липень. Тобто у серпні вони додатково отримають по 60 тис. грн.
Зрозуміло, до такого нововведення негативно поставилися ті військовослужбовці, які служать у ЗСУ і перебувають у тилу. З лютого 2023 року їм перестали платити доплати у розмірі 30 тис. грн. І поновлювати виплату не планують. У Кабміні кажуть: “На це потрібно 170 млрд грн і грошей немає”.
Доплату в 50 тис. грн отримуватимуть ті, хто займається оперативним управлінням підрозділів, військові, які служать у складі органу військового управління. Правила виплати доплати в 100 тис. грн не змінилися. Таку суму отримають ті, хто бере участь у бойових діях на фронті.
- Доплати строковикам тепер становитимуть 6 тис. грн. При цьому вони можуть за бажанням мобілізуватися.
- Курсантам доплачуватимуть по 2,35 тис. грн.
- Інструкторам – від 15 до 30 тис. грн.
Юристи, які надають юридичну допомогу військовослужбовцям, розповідає: “Після того, як доплату в 30 тис. грн скасували, кількість звернень із проханням знайти законну можливість демобілізуватися стала значно більшою”.
“Звичайно, несправедлива ситуація, коли всі отримували однакову доплату в 30 тис. грн. І ті, хто перебуває недалеко від зони бойових дій, і ті, хто в тилу. Але кожен військовослужбовець в Україні ризикує, оскільки часто ціллю атак стають саме військові об’єкти. Повне скасування доплат для тих, хто перебуває в тилу, є демотивуючим фактором”, – розповідають юристи.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!