Зеленський виступив на форумі «Ялтинська європейська стратегія»

Поділитися:

У п’ятницю, 10 вересня, президент України Володимир Зеленський виступив на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES). Глава держави говорив про боротьбу з коронавірусом, перспективу членства в НАТО, загрозу повномасштабної війни з Росією і можливу зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним.

Також він відповів на гострі запитання ведучого програми HARDTalk на BBC Стівена Сакура.

COVID-19 і вакцинація

На думку президента, в питанні вакцинації кожна держава сама за себе. Україна не очікувала допомоги від інших, але їй вдалося подолати вже кілька хвиль коронавірусу.

«Спочатку в нас не було вакцин, достатніх для мільйонів бажаючих, потім у нас з’явилися мільйони вакцин, але раптом зникли мільйони охочих. Тому що хтось витратив мільйони на пропаганду, до речі, як всередині, так і поза країною», – підкреслив Зеленський.

Він погодився, що Україні не вдалось належно впоратися з пандемією, але ідеально з нею не впорався ніхто.

«Жодна країна, якою б багатою, розвиненою вона не була, не склала іспит під назвою COVID-19. Але провалити іспит – ще не означає не отримати знання», – вважає президент.

Україна і НАТО

Зеленський заявив, що країна продовжує покладатися на США щодо питання про вступ у НАТО. Водночас країнам Євросоюзу і самому Альянсу нібито самим потрібна Україна.

«Наша позиція досить проста – ми готові до НАТО. Без України НАТО буде втрачати, без України ЄС буде трохи послаблюватися», – акцентував він.

Глава держави відзначив професіоналізм українських військових під час операції з евакуації людей з Афганістану.

«Наші розвідники допомагали, ми вивезли і своїх громадян, і до нас зверталися з Європи і США», – нагадав Зеленський.

Загроза війни з Росією

Президент назвав цілком імовірною повномасштабну війну з РФ. Однак це може стати найбільшою помилкою Росії.

«Після цього ніколи не буде існувати сусідства РФ, України і Білорусі. Це найстрашніше, що може бути. Але, на жаль, така є ймовірність», – сказав він.

Водночас Зеленський сподівається на предметну зустріч із Путіним.

«Росія не хоче швидко вирішити питання – завершити війну. Це моя проблема, як змусити їх говорити про деокупацію наших територій» – констатував глава держави.

Співпраця з Китаєм

Зеленський поки що не бачить відкритого впливу на економіку України з боку Китаю, тому розглядає країну як важливого бізнес-партнера.

Також він не відчуває тиску з боку США через економічну взаємодію України та Китаю.

«Ми досить незалежна країна, яка обирає бізнес-партнерів сама собі. Якщо бізнес чистий та відкритий і він створює додаткові робочі місця України, то це і є пріоритет», – впевнений лідер країни.

Про своє президентство

Зеленський зізнався, що іноді шкодує, що вирішив обійняти таку високу та відповідальну посаду.

«Іноді бувають моменти, що я думаю «навіщо це все» – якщо ти іноді втрачаєш людяність, іноді втрачаєш відчуття реальності. Для цього ти повинен виходити на вулицю, спілкуватися з людьми і розуміти, що відбувається, аби не жити в акваріумі. Але тим не менше, треба пам’ятати, що це був виклик, ти на це пішов, і найголовніше – люди в це повірили, значить не можна по-іншому. Ти ж поважаєш людей і хочеш, щоб вони тебе поважали», – сказав він.

Президент також додав, що для нього важливо, як його діяльність оцінюватимуть після завершення каденції.

«Не зараз, коли президент, а головне – після. Адже президентами залишаються. І хочеться залишитися президентом, про якого говорили б – ми вас поважаємо, не все було ідеально, але тим не менш. Усе було непогано. Хоча б якось так хочеться закінчити президентство», – додав Зеленський.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Вересня 2023 року - 22:45
Президент Володимир Зеленський підтвердив звільнення Олексія Резнікова з посади міністра...
2 Вересня 2023 року - 12:13
Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили...
26 Серпня 2023 року - 11:14
В РНБО припускають, що процес мобілізації в Україні може посилитись
26 Серпня 2023 року - 11:08
Не зважаючи на війну та важкі часи, мережа ресторанів «Євразія»...