Новий рекорд: ціна нафтогазової ділянки виросла у 8 разів до 651 млн гривень

Поділитися:

У понеділок, 31 серпня, Державна служба геології та надр провела черговий електронний аукціон, на якому пустила з молотка спецдозвіл на розробку Будищанської-Чутівської площі вуглеводнів на суму в 650,5 млн грн. Про це свідчать дані державної відкритої системи ProZorro. Повідомляється, що початкова вартість в порівнянні з підсумковим цінником «за лот» перевищила первинну собівартість майже в 8 разів.

Спеціально для Першого ділового телеканалу в ситуації з продажем надр розбирався Віктор Логацький, провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова.

“Я вважаю, що якщо специфіка таких об’єктів представлена ​​в системі Прозорро, то можемо організувати такі торги і продавати надра. Однак, нафтогазові родовища – це особлива категорія продажів. Мені здається, що під такі речі потрібно робити особливу платформу” – заявляє експерт.

За словами Логацького, раніше як таких продажів було мало, в основному все розподілялося нема на аукціонах. Тільки в останній рік було організовано кілька торгів, а до цього надра розподілялися колишнім урядом, представниками приватних компаній і депутатами.

“Вони могли, використовуючи інсайдерську інформацію, отримувати доступ за межами взагалі будь-яких конкурсних процедур. І те, що зараз відбувається на ринку – це, звичайно, крок вперед. Адже через систему Прозорро цій справі забезпечується достатня публічність. Проте є питання до самої системи: чи може вона передати всі нюанси об’єктів, які виставляються, з точки зору геології і надр “0 зазначає фахівець.

Логацький вважає, що держава втратила десятки, якщо не сотні мільйонів доларів за весь час існування України. Тому що раніше були ділянки надр, які більш привабливі для розробки, видобутку вуглеводнів, але вони вже були розподілені “закритим” способом.

“А зараз геологорозвідувальні роботи проводилися на мінімальному рівні і за весь цей час” вершки “з нерозподіленого фонду надр були зняті раніше. Те, що розпродають зараз – це залишки, і остання площа Чутівська якраз є однією з найкращих, які стали в фонді “- говорить експерт.

Віктор Логацький впевнений, щоб уникнути кулуарних продажів надр в нашій країні, потрібно продовжувати в тому ж дусі, максимально публічно виставляти ділянки. Для цього необхідно забезпечити оцифровку даних, перевести в зрозумілий формат, особливо ті, що стосуються нафти і газу, для західних інвесторів. Головне – приготувати пакет тендерної документації від геологічної служби.

“У будь-якому випадку, це позитивний факт, який відбувся. Але, на жаль, нерозподілених ділянок в Україні залишилося не так багато. Тепер ще потрібно працювати з ліцензіями, які вже не використовуються. Там, де ніякі роботи ще не розпочаті” – резюмував Логацький .

Нагадаємо, що в Держгеонадрах взялися за вдосконалення правил користування надрами України, що має помітно поліпшити інвестиційний клімат в нашій країні. Зокрема, готується новий Кодекс, який буде направлений на лібералізацію в питанні доступу до розробок родовищ.

Раніше повідомлялося, що Державна служба геології та надр України вирішила повторно виставити на аукціон два дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ, які дислокуються в якості Мазурівського і Шебелинського родовищ. Про це свідчать відповідні дані державного додатку ProZorro.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Лютого 2023 року - 14:26
На щорічній конференції Big Trade-Marketing Show-2023: Моменти істини сьогодення зберуться...
25 Січня 2023 року - 9:00
Які особливості розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника? Які можливі...
24 Січня 2023 року - 14:55
Вже у ці вихідні з 28 по 29 серпня у...
18 Січня 2023 року - 17:08
Григорій Козловський і футбольний клуб "Рух" перерахували 200 тисяч гривень...