Т.в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін під час відвідування Запорізької АЕС 23 грудня повідомив, що через карантинні обмеження навесні, і як наслідок – простою енергоблоків, у «Енергоатома» перемістилися ремонти на зимовий період.
Котін говорить про карантинні обмеження, втручання – але факт залишається фактом: «Енергоатом вибився з графіку. А головний мотив: могли б виробляти більше електроенергії, але заважають обставини.
Експерт з енергетики Ольга Кошарна пояснює, що у «Енергоатому» було досить часу. Але справа – у менеджменті компанії.
«В той час, як виробництво електроенергії знизилося з відновлювальних джерел, «Енергоатом» отримав усі умови – підключайте енергоблоки, працюйте і заробляйте гроші. Натомість протягом осені частка виробництва електроенергії «Енергоатомом» падає, хоча споживання восени та взимку тільки зростає. Споживачі навіть почали споживати на 5% більше електроенергії, ніж минулого року – і це попри всі обмеження та карантини. І тут частка «Енергоатому» падає – завжди було в межах 53 – 54, а тут упала до 38 млн кВт. І цих 15 мільйонів кіловатт тепер виробляють теплові ТЕЦ. Але ж у них інша собівартість та інша ціна. Тому на ринку ціна досягала 1,60 грн – 1,70 грн, в той час, коли раніше вона була 1,30 грн». – каже Кошарна.
Нагадаємо, «Енергоатом» продає рекордну кількість електроенергії через аукціон.
Також раніше повідомлялося, що «Енергоатом» на аукціоні продає понад 37 тисяч МВт-годин електроенергії.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!