«75% скарг від бізнесу надходять на податкові органи» – бізнес-омбудсмен

Поділитися:

Кількість скарг до бізнес-омбудсмена у 2021 році збільшилася на 26% – до 2,182 тис., повідомив бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

«Минулого року до бізнес-омбудсмена надійшло 2182 скарги, тоді як 2020-го їх було 1737. Це збільшення на 26%», – сказав він.

Як зазначив бізнес-омбудсмен, традиційно найбільша кількість скарг минулого року надійшла з податкових питань – 62% від загальної кількості. Ще 14% скарг припадають на дії правоохоронних органів, державних регуляторів – 6%, місцевого самоврядування – 4%, митниці – 3%.

«Збільшення скарг, можливо, частково відображає те, наскільки гравці ринку знають нас і готові звертатися до нас», – наголосив Роман Ващук.

Щодо самих скаржників, то 23% з них – це підприємства оптової торгівлі. Ще 17% скарг надійшло від підприємств – представників сільського господарства та гірничодобувної промисловості, 11% – виробничі компанії, а також по 9% – ФОП та підприємства у сфері будівництва та нерухомості, додав Ващук. За його словами, 74% скаржників – це малі підприємства, тоді як на великий бізнес минулого року припадало відповідно 26% скарг.

Про перші результати роботи на посаді бізнесу-омбудсмена розповів Роман Ващук на телеканалі «Перший Діловий».

«Потрібно буде мати розмову зокрема з керівниками Державної податкової служби про те як застосовуються критерії ризиковості в бізнесі, як реєструються, не реєструються  і виконуються судові рішення щодо реєстрації судових накладних», – про свої першочергові плани розповів Роман Ващук.

Бізнем-омбудсмен пояснив, чому в першу чергу прагне розібратися с податковою службою: «Питання, пов’язані з ДПС складають приблизно дві треті нашого обороту скарг. Отже, це є найбільший масив тих питань, з якими звертаються до нас як малі, так і великі підприємці».

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Вересня 2023 року - 22:45
Президент Володимир Зеленський підтвердив звільнення Олексія Резнікова з посади міністра...
2 Вересня 2023 року - 12:13
Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили...
26 Серпня 2023 року - 11:14
В РНБО припускають, що процес мобілізації в Україні може посилитись
26 Серпня 2023 року - 11:08
Не зважаючи на війну та важкі часи, мережа ресторанів «Євразія»...